Oddział Ginekologiczno – Położniczy z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej

Kierownictwo oddziału

Kierownik Oddziału: Grzegorz Raba

Położna Oddziałowa: Ewa Buczko

Dane kontaktowe

Kierownik Oddziału

tel. (16) 677 51 15

Sekretariat:

tel. (16) 677 51 17

email:

Punkt Dyżurnych Położnych

tel. (16) 677 51 14

Gabinet lekarski

tel. (16) 677 51 18

Położna Oddziałowa

tel. (16) 677 51 13

Informacje ogólne

Oddział Ginekologiczno – Położniczy  z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej 

Oddział posiada II stopień referencyjności .

W skład oddziału wchodzą dwa połączone ze sobą odcinki : (ginekologii   i położnictwa    )

Liczy 56 łóżek oraz 5 stanowisk porodowych( w tym jedno do porodu dla pacjentek w sytuacjach szczególnych )

mieści się na II piętrze  szpitala w budynku A.

Przyjęcie do oddziału następuje w Izbie Przyjęć 

Ginekologiczno -Położniczej (II piętro ) po wcześniejszym zarejestrowaniu się w centralnym rejestrze szpitala ( SOR)

Kliknij by powiększyć

Oddział zaprasza wszystkie pacjentki wymagające leczenia szpitalnego niezależnie od rejonizacji .Honorujemy wszystkie skierowania do  szpitala ,w nagłych przypadkach i porodach nie są one wymagane.

Oddział zaprasza wszystkie pacjentki wymagające leczenia szpitalnego niezależnie od rejonizacji .Honorujemy wszystkie skierowania do  szpitala ,w nagłych przypadkach i porodach nie są one wymagane .

        ZASADY PRACY ODDZIAŁU

  1. Informacje o stanie zdrowia udziela Kierownik Oddziału w godzinach od 12 00 – 13.00
  2. Wydawanie wypisów w dniu wypisu godz 13.00
  3. Odwiedziny w oddziale odbywają się w porze dziennej , nie dłużej niż do godziny 22.00

Pobyt  pacjentki w odcinku położniczym trwa średnio

po porodzie – 2 dni

po cięciu cesarskim – 3 dni

Oddział Ginekologii z Pododdziałem Ginekologii Onkologicznej oferuje pełny profil procedur diagnostyczno – terapeutycznych w przypadkach ostrych  i planowych ,zarówno w obszarze ginekologii zachowawczej jak i operacyjnej z zastosowaniem laparoskopii i histeroskopii oraz operacji pochwowych . 

W części oddziału ginekologii mieści się odcinek patologii ciąży,który zajmuje się prowadzeniem ciężarnych z chorobami ,wymagające niejednokrotnie poszerzonej diagnostyki ,monitorowania i leczenia . 

Wyposażenie Bloku Porodowego stanowi najnowszy system nadzoru elektronicznego nad matką i płodem oraz pełną gotowość sali cięć cesarskich w zapewnieniu bezpieczeństwa rodzącej i jej dziecka

Cztery stanowiska porodowe umożliwiają odbycie porodu w towarzystwie męża lub osoby bliskiej w warunkach zbliżonych do domowych . Kobieta rodząca ma zapewnioną swobodę rodzenia w obecności wybranej bliskiej osoby , kontakt  z dzieckiem bezpośrednio po porodzie ,pomoc i wsparcie oraz edukację i poradnictwo .

Do państwa dyspozycji oddajemy jednoosobowe stanowiska porodowe wyposażone w drabinki ,materace , liny,piłki ,worki sako wraz z węzłem sanitarnym . W skład Bloku porodowego wchodzą pomieszczenia zapewniające komfort ,intymność oraz poczucie bezpieczeństwa dla naszych pacjentek . Staramy się  stworzyć  takie warunki aby poród był wspominany przez kobietę i jej rodzinę jako najszczęśliwszy i najpiękniejszy okres w życiu. Pomożemy Państwu przeżyć piękne ,ale trudne chwile porodu w przyjaznej i domowej atmosferze . Wykwalifikowany personel pomoże przyszłym mamom poradzić sobie z bólem porodowym wykorzystując metody niefarmakologiczne tj. masaż , imersja wodna ,muzykoterapię oraz farmakologiczne .Po urodzeniu  dziecka niezwłocznie pomożemy mamie w karmieniu piersią i kangurowaniu .

            Zapraszamy do odwiedzania naszej placówki   jeszcze przed porodem . Podczas wizyty oprowadzimy państwa po oddziale , pokażemy Blok Porodowy oraz odpowiemy na nurtujące pytania

Po porodzie w odcinku położnictwa zapewniamy jednoosobowe sale z węzłem sanitarnym . Każda sala posiada TV.  

System rooming-in umożliwia stałe przebywanie mamy z dzieckiem . Rodzice uczestniczą we wszystkich czynnościach pielęgnacyjnych i badaniach dziecka

           Priorytetem dla nas jest karmienie piersią ,dlatego pochylono się nad karmieniem piersią powołując  Edukatora ds. laktacji  aby w w prosty sposób promować i wspierać karmienie piersią. Edukator ds. laktacji udziela informacji i wsparcia emocjonalnego  oraz praktycznego kobiecie karmiącej  piersią z uwzględnieniem adaptacji noworodka do życia pozałonowego .

Życzliwy i profesionalny  personel medyczny oddziału jest zawsze dostępny do udzielenia pomocy .

Dostępność